Vestuvių tradicijos

vestuvesKai vieni stengiasi  susikurti originalias vestuves, kiti stengiasi laikytis tradicijų manydami, kad tais leis padėti stiprius būsimo gyvenimo pamatus. Balandžiai, nuotakos grobimas, ilga balta suknelė yra ne vienus metus gyvenančios tradicijos.Daug kas laiko svarbiu daugiamečių tradicijų palaikymą. Planuojant tradicines vestuves galima laikytis šių gairių.

Kai kurios iš šių tradicijų neturi lietuviškų šaknų, tačiau jau daug metų prigijusios pas mus. Kai kurios detalės jau tapę tarsi lietuviškomis.

Kelių dienų puota

Tai galima pavadinti „didelėmis storomis lietuviškomis vestuvėmis“, svečiai tris dienas puotauja sodyboje.Jei norite tokių vestuvių, gerai pasiruoškite, apgalvokite detales pasirūpinkite, kad nieko nepritrūktų šventės metu.

Kitos šventės detalės

Mažos smulkmenos demonstruoja mūsų pasirinkimą. Pavyzdžiui balandžiailyg ir mažytė smulkmena tačiau labai simboliškai parodanti dviejų žmonių pasirengimą būti kartu

  1. Ryžiai.

Amerikietiška tradicija, prigijusi Lietuvoje. Dabar beveik visi po santuokos ceremonijos barstomi ryžiais

  1. Balandžiai.

Tai nėra lietuviškas paprotys,bet tai savotiškas, simboliškas ir gražus gestas.

  1. Rūtos (gėlės).

Labai lietuviška ir graži tradicija dėvėti rūtų vaiką ant jaunosios galvos.Reikėtų puoselėti  šią gražią tradiciją.

  1. Taurės daužymas

Tai daugiau religinė, nei sena lietuviška tradicija.Kai kam tai labai svarbu. Nepavykus sudaužyti taurės stengiamasi tai kompensuoti kitais veiksmais.

Pasiruošimas vestuvėms

Pasiruošimas vestuvėms ilgas ir atsakingas darbas. Lietuviškos tradicijos numato daug įvairių ritualų tokių kaip nuotakos grobimas, piršlio korimas. Apie įvairias vestuvių tradicijas galite sužinoti iš knygų. Jei norite lietuviškų vestuvių gerai pastudijuokite literatūrą apie tai ir renkite jas. Planuodami vestuves apsilankykite svetainėje didysis vestuviu katalogas – čia rasite didelį pasirinkimą visų vestuvių prekių ir paslaugų.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>