Juvelyriniai dirbiniai: valymo ypatumai

juvelyriniai dirbiniaiJuvelyrinių dirbinių  priežiūra yra labai plati tema, tad nieko keista ir tai, kodėl galima pateikti labai daug būdų, kaip valyti juvelyrinius dirbinius.

Etilo spiritas, degtinė bei odekolonas yra tos priemonės, kurios gali sugrąžinti blizgėjimą jūsų turimiems auksiniams juvelyriniams dirbiniams. Kaip tai padaryti? Viskas labai paprasta – tereikia suvilgyti medžiagos skiautelę vienu iš šių skysčių ir valyti auksinį juvelyrinį dirbinį. Blizgesį gali grąžinti ir dar vienas būdas. Tiesa, pastarasis šiek tiek sudėtingesnis: auksinius gaminius plaukite pamuilėse, kuriose yra šiek tiek geriamosios sodos bei amoniako, o po to – išskalaukite, išdžiovinkite bei nupoliruokite flanelinės medžiagos skiaute.

Ant juvelyrinių dirbinių susikaupė ypač daug nešvarumų? Juos geriausiai pašalinsite, jei pamerksite į šiltą muiluotą vandenį, kuriame yra šiek tiek geriamosios sodos bei švelniai patrinsite dantų šepetėliu. Na, o pabaigai  – dar vienas, taip pat ne ką  mažiau svarbus patarimas: juvelyrinių dirbinių turėjimas yra tiesiog neatsiejamas nuo įvairių keblumų: auksinės grandinėlės gali susivyti, pakabukuose, žieduose ar auskaruose esančios akutės –  išsilaisvinti, užsegimai – sugesti ir  pan.

Turite nemažai juvelyrinių dirbinių, kuriuos dėvite ypač retai? Tokiu atveju belieka tik užtikrinti tinkamas laikymo sąlygas – bus puiku, jei kiekvieną dirbinį įdėsite į atskirą polietileno maišelį. Jų laikymui reikėtų parinkti tokią vietą, kurios nepasiektų tiesioginiai saulės spinduliai.

Turite dirbinių iš dramblio kaulo? Jei ant šių dirbinių atsirado tamsių dėmių, pamerkite papuošalus į chlorkalkių skiedinį ir palikite juos 10 minučių, o po to nušluostykite minkšta šluoste.

Belieka tik pridurti, jog vos tik pastebėjus vieną iš gedimų būtina kreiptis į profesionalus  – tokiu būdu būsite tikri, jog papuošalas ir vėl įgaus pirminę būklę. Jokiu būdų nebandykite papuošalų remontuoti patys – galite tik dar labiau pabloginti padėtį.

Ne paslaptis, jog juvelyriniai dirbiniai kainuoja iš tiesų labai dideles pinigų sumas, tad būtent dėl šios priežasties siekiama kaip ilgiau juos išsaugoti. Akivaizdu, jog laikantis ką tik paminėtų priežiūros būdų, tai padaryti bus gerokai lengviau.