Darbo pokalbis: klausia ne tik darbdavys

Įdarbinimo paslaugų specialistai visi iki vieno tvirtina, kad norint sulaukti sėkmės, t.y. gauti savo mėgstamą darbą, reikėtų ne tik atkreipti dėmes į į tokius pasiūlymus, kaip CV šablonai (cvguru.lt, kad paruošite kokybišką gyvenimo aprašymą), bet ir nepamiršti užduoti klausimų darbo pokalbio metu. Jau visai netrukus aptarsime, kokie klausimai turėtų būti užduodami, o kol kas dar pabrėšime, kodėl apskritai verta tai daryti. Na, o tai turėtumėte daryti dėl daugybės priežasčių: visų pirma, tokiu būdu išreikšite susidomėjimą įmone; antra – gausite daug papildomos informacijos apie ją; ir trečia bei, ko gero, pati svarbiausia priežastis, turėsite puikią galimybę sužinoti, ar jūsų ir įmonės vizijos bei tikslai sutampa. Taigi, pats metas susipažinti su klausimais, kuriuos tikrai verta užduoti darbo pokalbio metu.

cvguru.lt cv rašymas

Kaip įmonė matuoja sėkmę?

Ne paslaptis, kad kiekviena įmonė siekia sėkmės, tačiau dar aiškesnis dalykas yra tas, jog kiekvienas verslas tą sėkmę gali įsivaizduoti savaip. Vienam tai gali būti didžiulis pelnas, antram – darbuotojų lojalumas, trečiam – išėjimas į tarptautinę rinką. Taigi, nepraleiskite progos sužinoti, ką sėkmę vadina būtent ši įmone – tokius atveju bus kur kas lengviau pateisinti jos lūkesčius.

Ko iš jūsų bus tikimąsi dabar ir ateityje?

Dar vienas svarbus klausimas, kuris tiesiog negali nelikti neužduotas darbo metu, yra toks: ko i iš jūsų bus tikimąsi dabar ir ateityje? Atsakymas į šį klausimą leis jums suprasti, ar gebėsite patenkinti darbdavio lūkesčius. O galbūt galėsite juos netgi pranokti?

Dėl kokios priežasties buvo įkurta įmonė?

Tai – dar vienas klausimas, negalintis nuskambėti pokalbio metu. atsakymas į jį, leis jums sužinoti, ar jūsų bei įmonės vertybės sutampa. Jei taip, tuomet tiesiog geriau ir būti negali – dirbti bus kur kas smagiau, kai žinosite, kad jums ir jūsų darbovietei rūpi tie patys dalykai.

Kokias klaidas darė darbuotojas, prieš tai dirbęs šioje pozicijoje?

Nevenkite užduoti ir šio klausimo. Atsakymas į jį taps puikiu orientyru, ko patys turėtumėte nedaryti. Žinant, kokių klaidų reikia vengti, karjeros aukštumų siekti bus nepalyginamai aukščiau.